Встановлення та налаштування програми "M.E.Doc", локальна версія

 
1. Встановлення локальної версії програми "M.E.Doc".
2. Реєстрація нової електронної пошти.
3. Створення картки підприємства в програмі.
4. Оновлення програми.
5. Налаштування електронної пошти в програмі "M.E.Doc".
6. Порядок укладання договорів з контролюючими органами.
6.1. Приєднання до договору з Державною податковою службою України (ДПСУ).
6.1.1. Відправлення Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису.
6.2. Укладення договірних відносин з Фондом соціального страхування України (ФССУ).


1. Встановлення локальної версії програми "M.E.Doc".
 
Для встановлення програми "M.E.Doc" на сайті http://lopan.com.ua натисніть, будь ласка, в правому верхньому куті кнопку "Оновлення" та завантажте файл "Інсталяційний пакет версії 11.02.ХХХ" на ваш комп’ютер. Запустіть файл подвійним кліком миші.

В окремому вікні запуститься майстер встановлення, дотримуючись рекомендацій якого, встановлюємо програму. Щоб почати встановлення  натисніть, будь ласка, кнопку "Далі" (Мал. 1).

Мал.1

В наступному вікні ознайомтесь з умовами ліцензійної угоди.

Для продовження встановлення виберіть пункт "Я приймаю умови ліцензійної угоди" і натисніть кнопку "Далі" (Мал. 2).

Мал. 2

У наступному вікні виберіть тип встановлення "Локальний варіант" і натисніть кнопку "Далі" (Мал. 3).

Мал. 3

Папка, в яку буде встановлена програма, вказана за замовчуванням. При необхідності шлях до неї можливо змінити на інший за допомогою кнопки "Огляд". Також необхідно вибрати, для кого буде встановлюватися програма:

"Для всіх користувачів" - всі користувачі комп’ютера зможуть працювати з програмою;
"Тільки для мене" - з програмою може працювати тільки той користувач, під яким запущена операційна система Windows на  момент встановлення.

Рекомендуємо вибрати "Для всіх користувачів". Для подальшого встановлення натисніть кнопку "Далі" (Мал. 4).

Мал. 4

Після цього почнеться процес встановлення програми (Мал. 5). У процесі можливе встановлення додаткових компонентів для роботи  "M.E.Doc" (проводиться автоматично).

Мал. 5

Після повідомлення про закінчення встановлення зніміть позначку "Запустити M.E.Doc" і натисніть кнопку "Готово" (Мал. 6).

Мал. 6

Для подальшого налаштування програми необхідно зареєструвати нову адресу електронної пошти, для цього перейдіть, будь ласка, до пункту 2 цієї інструкції.


2. 
Реєстрація нової адреси електронної пошти.

Для відправки звітності рекомендується створити окрему адресу електронної пошти на українському або міжнародному поштовому сервері, наприклад, meta.ua, ukr.net, gmail.com або інші.

Розглянемо приклад створення нової адреси електронної пошти на www.meta.ua.

Для реєстрації поштової адреси зайдіть, будь ласка, на сайт http://www.meta.ua/ua та натисніть на посилання "Завести пошту" (Мал. 7).

Мал. 7

На наступній сторінці для реєстрації заповніть ім’я та прізвище, введіть логін та пароль для поштової адреси (які необхідно придумати). Після заповнення всіх полів натисніть кнопку  "Зареєструватися" (Мал. 8).

Мал. 8

Далі встановіть відмітку "Створити e-mail" і натисніть кнопку "Зберегти" (Мал. 9).

Мал. 9

Після збереження завантажується сторінка з сервісами meta.ua. Для входу в електронну пошту виберіть, будь ласка, пункт "МетаПочта" (Мал. 10).

Мал. 10

Для коректної роботи електронної пошти необхідно виконати додаткові налаштування. Для цього у правому верхньому куті сторінки натисніть "Налаштування" (Мал. 11).

Мал. 11

Потім зайдіть, будь ласка, до меню "Налаштування POP3/SMTP сервера", позначьте пункт "Дозволити доступ за протоколом POP3/SMTP. Видалені поштовою програмою листи можуть бути відновлені з Кошика протягом 20 днів" і натисніть кнопку "Зберегти" (Мал. 12).

Мал. 12

Налаштування електронної пошти завершено.


3. 
Створення картки підприємства в програмі "M.E.Doc".

Для створення картки підприємства запустіть, будь ласка, програму "M.E.Doc"  (ярлик на робочому столі "Запустити M.E.Doc" ) та у вікні вибору користувача натисніть кнопку "ОК" (поле "Імя" за замовчуванням "Admin", поле "Пароль" залишаємо порожнім).

Після цього відкриється вікно "Майстер заповнення даних про підприємство", для створення картки нового підприємства виберіть пункт "Реєстрація нового підприємства" та натисніть кнопку "Далі" (Мал. 13).

Мал. 13

В наступному вікні "Завантаження сертифікатів" виберіть необхідний варіант завантаження сертифікатів:

- якщо у вас немає діючих сертифікатів  АЦСК "Україна" - виберіть пункт "У мене немає сертифікатів" і в наступних вікнах введіть дані підприємства вручну;
- якщо у вас є діючі сертифікати АЦСК "Україна" - виберіть пункт "Завантажити сертифікати через Інтернет". Інформація, що міститься у сертифікатах, завантажиться автоматично.

Розглянемо варіант створення підприємства при наявності діючих сертифікатів кваліфікованого електронного підпису.

Введіть, будь ласка, код ЄДРПОУ вашого підприємства і натисніть кнопку "Далі" (Мал. 14).

Мал. 14

У наступному вікні програма відобразить список завантажених сертифікатів, натисніть кнопку "Далі" (Мал. 15).

Мал. 15

У вікні "Налаштування електронної пошти" введіть адресу і пароль електронної пошти, яка буде використовуватися для обміну електронними документами, та натисніть кнопку "Далі" (Мал. 16).

Мал. 16

У вікні "Налаштування комплекту підписів" необхідно налаштувати комплект підписів. Для цього в блоках "Звітність", "Статистична Звітність", "Податкові накладні", "Розрахунки коригування (Дод. 2) до ПН" та "Первинні документи" натисніть на рядок "Не використовується" і з випадаючого списку виберіть "Бухгалтер - Директор Печатка", "Директор Печатка" або інше (Мал. 17).

Мал. 17

У наступних вікнах введіть дані по підприємству. Поля, позначені кольором, є обов’язковими для заповнення. Для переходу до наступного вікна натисніть кнопку "Далі" (Мал. 18).

Зверніть увагу! Якщо сертифікати були завантажені з інтернету, деякі поля картки будуть заповнені автоматично на підставі даних, зазначених у сертифікатах.

Мал. 18

Після того, як дані по підприємству будуть введені, відкриється вікно "Налаштування ліцензії". Натисніть, будь ласка, кнопку "Завантажити". У вікні, що з’явиться, натисніть кнопку "ОК". У розділі "Модулі" відобразиться список усіх модулів програми, на які придбано ліцензію, із зазначенням термінів їх дії. Натисніть кнопку "Далі" (Мал. 19).

Мал. 19

У наступних вікнах "Налаштування комплектності форм" і "Перевірка електронної звітності" натисніть кнопку "Далі". В останньому вікні налаштування "Завершальний етап майстра" перевірте, будь ласка, правильність введення ваших даних і натисніть кнопку "Готово" (Мал. 20).

Мал. 20

У вікні "Договори про електронний документообіг" натисніть кнопку "Завершити", залишивши пункти без відміток (Мал. 21). (Процедура укладення договірних відносин з контролюючими органами детально описана в пункті 6 цієї інструкції).

Мал. 21

Після цього відкриється вікно "Вибір установи", у якому відобразиться створене підприємство.


4. 
Оновлення програми

Після закриття "Майстра заповнення даних про підприємство" відкриється вікно вибору підприємства; для оновлення програми до актуальної версії натисніть, будь ласка, кнопку "Оновити програму на панелі інструментів (Мал. 22).

Мал. 22

Зверніть
увагу! Для оновлення програми обов’язково повинен бути доступ до Інтернету.

У наступному вікні будуть відображені поточна і остання версії оновлення, натисніть, будь ласка, кнопку "Далі" (Мал. 23).

Мал. 23

Програма автоматично завантажить усі необхідні оновлення, по черзі встановить кожне з них та повідомить про це у відповідному діалоговому вікні. Це може зайняти деякий час в залежності від кількості оновлень та швидкості Інтернету.  У вікні після повідомлення про оновлення програми до останньої версії натисніть кнопку "Запустити M.E.DOC" (Мал. 24).

Мал. 24


5. 
Налаштування електронної пошти у програмі "M.E.Doc".

Щоб налаштувати електронну пошту в програмі "M.E.Doc", відкрийте, будь ласка, "Головне меню" - "Адміністрування" - "Параметри системи" і виберіть вкладку "Електронна пошта". Заповніть поля "Адреса" і "Пароль", використовуючи дані створеної адреси електронної пошти (Мал. 25).

Мал. 25

Після введення усіх даних натисніть кнопку "Зберегти та вийти".


6. 
Порядок укладення договорів з контролюючими органами.

Процедура укладення договірних відносин з контролюючими органами проводиться після отримання сертифікатів кваліфікованого електронного підпису та налаштування програми "M.E.Dос" для їх використання.


6.1.
Приєднання до договору з Державною податковою службою України (ДПСУ).

Для того, щоб обмінюватися с контролюючими органами електронними документами, необхідно набути статусу "Суб’єкт електронного документообігу" (СЕД).

Юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти набувають статусу СЕД з дати приєднання до Договору про визнання електронних документів з ДПС.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються СЕД та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів без приєднання до Договору про визнання електронних документів.

Приєднання до Договору здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання до Договору є отримання відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа.

Якщо на підприємстві використовуються сертифікати лише Директора та Печатки , то  таким електронним документом може бути: податкова звітність, звітність зі сплати єдиного внеску, фінансова та статистична звітність, податкові та акцизні накладні, розрахунки коригування до податкових та акцизних накладних, інші документи.

Зверніть увагу! При використанні додаткових сертифікатів КЕП (ЕЦП) бухгалтера, співробітників (для підпису податкових накладних та інших документів) першим відправленим документом може бути Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису.

Повідомленням можна одразу зареєструвати увесь комплект підписів, що є на підприємстві, наприклад, сертифікати директора, бухгалтера і печатки підприємства. Детально про формування Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису написано в пункті 6.1.1 цієї інструкції.

Документ, який ви обрали, необхідно заповнити, перевірити, підписати кваліфікованим електронним підписом і відправити до ДПСУ.

Зверніть увагу! Такий документ слід підписати кваліфікованим електронним підписом керівника та КЕП печатки підприємства. При відсутності підпису на печатку підприємства документ підписується тільки підписом керівника.

Для підписання Документу на вкладці "Наступні дії" виберіть "Передати звіт на підпис". У вікні "Підпис" вкажіть шлях до папки з секретними ключами, введіть пароль і натисніть кнопку "ОК" (Мал. 26).

Мал. 26

Зверніть
увагу! Якщо ваші ключі зберігаються на захищеному носії (Токені), підключіть його до свого комп'ютера. Далі для підписання встановіть відмітку "Використовувати захищений носій", введіть пароль до Токену і натисніть кнопку "ОК" (Мал. 27).

Мал. 27

Для відправки документу до ДПСУ на вкладці "Наступні дії" виберіть "Відправити у контролюючий орган". У вікні підпису введіть, будь ласка, пароль до секретних ключів печатки шифрування і натисніть кнопку "ОК".

Підтвердженням про приєднання суб’єкта господарювання до Договору про визнання електронних документів є отримання  квитанції про прийняття контролюючим органом такого документу з наступним змістом (Мал. 28):
Мал. 28


6.1.1 Відправлення Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису.

Для створення Повідомлення у програмі "M.E.Dос" відкрийте, будь ласка, "Головне меню" - "Звітність" - "Реєстр звітів" і натисніть меню "Файл" - "Створити звіт". Виберіть період - поточний місяць, у лівій частині вікна виділіть розділ "Державна податкова служба" і розкрийте його подвійним кліком миші. Виберіть підрозділ "Інше", знайдіть документ "Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису" (код бланка J1391103) і натисніть кнопку "Створити" ( Мал. 29).

Мал. 29

Зверніть
увагу! Повідомлення для фізичних осіб-підприємців знаходиться в розділі "Державна податкова служба" - "Звітність фізичних осіб" (код бланку F1391103).

Далі Повідомлення необхідно заповнити. Для цього у табличній частині виберіть із довідника сертифікати бухгалтера, співробітників (для підпису податкових накладних та інших документів), та заповніть колонку "Посада". Далі вкажіть дані в полях "Виконавець" (ПІБ і посада керівника підприємства) і "Контактний телефон" (Мал. 30).

Мал. 30

Зверніть увагу!
У правому верхньому куті документа назва підприємства повинна бути вказана повністю. У табличній частині повідомлення прізвище, ім’я, по батькові посадових осіб також повинні бути вказані повністю.

Після цього Повідомлення необхідно перевірити, підписати кваліфікованим електронним підписом і відправити до ДПСУ.

Для підписання Повідомлення на вкладці "Наступні дії" виберіть "Передати звіт на підпис". У вікні "Підпис" вкажіть шлях до папки з секретними ключами, введіть пароль та натисніть кнопку "ОК". Якщо ключі зберігаються на захищеному носії (Токені), встановіть, будь ласка, відмітку "Використовувати захищений носій".

Зверніть
увагу! Порядок підписання повідомлення відрізняється від порядку підписання звіту або первинного документу. На повідомлення  накладаються КЕП, сертифікати яких ви вказали у повідомленні, а потім КЕП директора і печатки (якщо підприємство працює з печаткою).

Далі на вкладці "Наступні дії" виберіть "Відправити у контролюючий орган". У вікні підпису введіть пароль до секретних ключів печатки шифрування і натисніть кнопку "ОК".

Ваше Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису надіслано.

Підтвердженням, що сертифікати зареєстровані у ДПСУ, буде позитивна квитанція №2: ... ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО".

Після отримання всіх необхідних позитивних квитанцій на відправлені документи процедуру укладання договірних відносин можна вважати завершеною.


6
.2 Укладення договірних відносин з Фондом соціального страхування України (ФССУ)

Для того, щоб обмінюватись з Фондом соціального страхування України електронними документами, необхідно укласти з Фондом Договір про подання електронних документів.

Примірник такого Договору можна знайти в програмі "M.E.Doc". Для створення документу відкрийте, будь ласка, "Головне меню" - "Звітність" - "Реєстр звітів" і натисніть меню "Файл" - "Створити звіт". Виберіть період - поточний місяць, у лівій частині вікна виділіть розділ "ФСС України" і розкрийте його подвійним кліком миші. Виберіть підрозділ "Інше", знайдіть документ "Примірний договір про подання електроних документів" (код бланка C1200102) і натисніть кнопку "Створити" ( Мал. 31).

Мал. 31


Шановний
бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.
 
Приємної роботи.Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону