Перевстановлення програми "M.E.Doc", мережева версія1. Створення резервної копії бази даних підприємства.

У разі перевстановлення операційної системи Windows або при необхідності перенесення програми "M.E.Doc" на інший комп’ютер після встановлення програми можливе відновлення бази даних підприємства з резервної копії (РК). Резервна копія містить: первинні документи, звіти та квитанції до них, персональні налаштування, довідники, створені користувачем.

Для створення резервної копії бази даних підприємства відкрийте, будь ласка, "Головне меню" - "Адміністрування" - "Резервне копіювання" та виберіть у випадаючому меню "Файл" - "Створити резервну копію".

У вікні вибору типу резервної копії встановіть позначку біля "Резервна копія обраних підприємств" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 1).

Мал. 1

У вікні "Вибір підприємств" позначте підприємства, по якими буде створюватися резервна копія, та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 2).

Мал. 2

У наступному вікні виберіть каталог, до якого буде збережена резервна копія на вашому комп’ютері, та натисніть кнопку "Зберегти". Створення файлу займає деякий час, протягом якого на екрані буде повідомлення "Зачекайте, триває створення резервної копії". Після завершення створення резервної копії з’явиться повідомлення "Створення резервної копії пройшло успішно". Натисніть кнопку "ОК" (Мал. 3).

Мал. 3

Створена резервна копія з’явиться у списку. Папка, у яку її зберегли, вказана у полі "Каталог резервних копій" (Мал. 4).


Мал. 4

Резервна копія збережена! Файл має розширення *.ZBK.

У разі, якщо створити резервну копію бази даних вже технічно неможливо (програма не запускається), необхідно здійснити пошук файлів резервних копій на вашому комп’ютері (файли з розширенням *.ZBK або *.ZBF). За замовчуванням програма створює файли резервних копій у каталог "...\Мої документи\ZVIT_ARC", якщо ця функція не була відключена користувачем раніше. 


2. Встановлення серверної частини програми "M.E.Doc".

Для встановлення серверної частини програми "M.E.Doc" на сайті http://lopan.com.ua натисніть, будь ласка, у правому верхньому куті кнопку "Оновлення" та завантажте файл "Інсталяційний пакет версії 11.02.ХХХ" на ваш комп’ютер. Запустіть файл подвійним клацанням миші.

В окремому вікні запуститься майстер встановлення, дотримуючись рекомендацій якого, встановлюємо програму. Щоб почати встановлення,  натисніть, будь ласка, кнопку "Далі" (Мал. 5).

Мал. 5

В наступному вікні ознайомтесь з умовами ліцензійної угоди.

Для продовження встановлення виберіть пункт "Я приймаю умови ліцензійної угоди" і натисніть кнопку "Далі" (Мал. 6).

Мал. 6

У наступному вікні виберіть тип встановлення "Мережевий варіант" і натисніть кнопку "Далі" (Мал. 7).

Мал. 7

Папка, у яку буде встановлена програма, вказана за замовчуванням. При необхідності шлях до неї можна змінити на інший за допомогою кнопки "Огляд". Для подальшого встановлення натисніть кнопку "Далі" (Мал. 8).

Мал. 8

У наступному вікні відображені налаштування серверної частини (вказуються автоматично). При необхідності дані можна змінити (Мал. 9).

Мал. 9

Наступним пунктом необхідно обрати додаткові компоненти системи.

Рекомендуємо залишити значення за замовчуванням: "Використовувати Firebird сервер" (Мал. 10).

Мал. 10

Далі відображені параметри для встановлення та налаштування служби Firebird (вказуються автоматично). При необхідності дані можна змінити (Мал. 11).

Мал. 11

Після цього почнеться процес встановлення програми Мал. (12). У процесі можливе встановлення додаткових компонентів для роботи "M.E.Doc" (проводиться автоматично).

Мал. 12

Після повідомлення про закінчення встановлення натисніть кнопку "Готово" (Мал. 13).

Мал. 13

Перед відновленням резервної копії необхідно попередньо оновити програму до актуальної версії, для цього перейдіть, будь ласка, до пункту 3 цієї інструкції.


3. Оновлення мережевої версії програми "M.E.Doc".

Для роботи з програмою необхідно обов’язково проводити оновлення до останньої версії. Встановлення оновлень проводиться на комп’ютері з серверною частиною програми "M.E.Doc", при цьому сама програма на сервері повинна бути закрита (надалі оновлення мережевої версії проводиться також на сервері, при цьому на всіх клієнтських місцях програма повинна бути закрита).

Зайдіть, будь ласка, до меню "Пуск" - "Усі програми" і виберіть у папці "M.E.Doc Server" пункт "Моніторинг користувачів" (Мал. 14).

Мал. 14

У вікні, яке відкрилось, програма повідомить про наявність оновлень і запропонує автоматично встановити їх. Для початку запуска процесу оновлення натисніть кнопку "Так" (Мал. 15).

Мал. 15

Зверніть увагу!
Для оновлення програми обов’язково повинен бути доступ до Інтернету.

У наступному вікні програма попередить про зупинку служби ZvitGrp1. Для подальшого встановлення натисніть кнопку "Далі" (Мал. 16).

Мал. 16

У наступному вікні будуть відображені поточна і остання версії оновлення. Натисніть, будь ласка, кнопку "Далі" (Мал. 17).

Мал. 17

Після цього програма автоматично завантажить усі необхідні оновлення, по черзі встановить кожне з них та повідомить про це у відповідному діалоговому вікні. Це може зайняти деякий час, в залежності від кількості оновлень та швидкості Інтернету.

Далі програма запропонує запустити службу ZvitGrp1, натисніть кнопку "Далі".

У вікні, що з’явиться після повідомлення про успішне оновлення програми до останньої версії, натисніть кнопку "Вихід" (Мал. 18).

Мал. 18

Оновлення клієнтської частини відбувається автоматично при запуску.

Процес оновлення програми "M.E.Doc" завершено!


4. Встановлення клієнтської частини програми "M.E.Doc".

Для встановлення клієнтської частини необхідно на комп’ютері, де встановлена серверна частина, зайти у папку, куди була встановлена програма, і відкрити для загального доступу з локальної мережі папку "Client" (натиснути на папку правою клавішею миші і у властивостях папки на закладці "Доступ" вибрати необхідне налаштування).

На комп’ютері, на якому буде встановлюватися клієнтська частина, необхідно по локальній мережі зайти в папку "Client" і запустити файл setup.exe. Запуститься майстер встановлення програми.

Зверніть увагу! У разі, якщо немає можливості надати загальний доступ до папки "Client", її можна скопіювати на з’ємний носій, наприклад, флешку, і перенести на комп’ютер, де буде налаштування клієнтської частини.

Папка, в яку буде встановлена програма, вказана за замовчуванням. При необхідності шлях до неї можна змінити на інший за допомогою кнопки "Огляд". Налаштування адреси серверної частини залиште за замовчуванням і натисніть кнопку "Далі" для продовження встановлення (Мал. 19).

Мал. 19

Процес встановлення клієнтської частини програми "M.E.Doc" запущений. Можливе встановлення додаткових компонентів для роботи "M.E.Doc" (проводиться автоматично). Після повідомлення про закінчення встановлення зніміть позначку "Запустити M.E.Doc Станцію" і натисніть кнопку "Готово".

Для відновлення резервної копії перейдіть, будь ласка, до пункту 5 цієї інструкції.


5. Відновлення даних з резервної копії.

Для відновлення резервної копії запустіть, будь ласка, програму "M.E.Doc" (ярлик на робочому столі "Запустити M.E.Doc Server"  при роботі на сервері або "Запустити M.E.Doc Station"  при роботі на комп’ютері із встановленою клієнтською частиною) та у вікні вибору користувача натисніть кнопку "Далі" (поле "Логін" за замовчуванням "Admin", поле "Пароль" залишаємо порожнім).

Після цього відкриється "Майстер заповнення даних про підприємство", у якому необхідно буде вибрати пункт "Відновлення резервної копії" та натиснути кнопку "Далі" (Мал. 20).

Мал. 20

У наступному вікні програма відобразить каталог, в який за замовчуванням зберігаються резервні копії "...\Мои документы\ZVIT_ARC". Якщо резервна копія знаходиться в іншій папці, шлях до неї необхідно вказати вручну у полі "Каталог резервних копій".

Зверніть увагу! У списку може бути декілька резервних копій. Ім’я файла резервної копії містить:

  • "рік-місяць-число-час-хвилини_версія" "M.E.Doc" ЄДРПОУ підприємства" при створенні резервної копії на одне підприємство;
  • "рік-місяць-число-час-хвилини_версія" "M.E.Doc" (без коду ЄДРПОУ підприємства) при створенні резервної копії на декілька підприємств.

Оберіть, будь ласка, резервну копію, яка була створена останньою, та натисніть кнопку "Далі" (Мал. 21).

Мал. 21

У вікні з’явиться підприємство, дані якого вам необхідно відновити. Якщо резервна копія містить бази декількох підприємств, програма за замовчуванням позначить для відновлення всі. Залиште позначеними необхідні вам підприємства та натисніть кнопку "Далі", програма запустить відновлення даних (Мал. 22).

Мал. 22
Після відновлення даних із резервної копії натисніть на кнопку "Далі" (Мал. 23).

Мал. 23

Дані з резервної копії відновлені!


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.

Приємної роботи!


Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону