ПАМ'ЯТКА КОРИСТУВАЧА КЕП
Згідно законодавства України оформити кваліфікований електронний підпис можна на 1 або 2 роки. Продовжувати КЕП на новий строк рекомендуємо заздалегідь, за місяць до строку закінчення діючих кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа.
Зберігання секретних ключів КЕП і паролів до них
|
1. В процесі отримання електронного підпису генеруються секретні ключі (файли з розширенням .zs2) на електронному носії або захищеному носії Підписувача. Всю відповідальність за їх використання і зберігання несе тільки Підписувач. У адміністратора реєстрації, згідно з Регламентом роботи ЦСК "Україна", копії секретних ключів не зберігаються.
При втраті файлів секретних ключів або втраті захищених носіїв з секретними ключами їх відновлення неможливе! 2. При генерації секретних ключів Підписувач самостійно вводить пароль до них, який далі буде використовуватися щоразу під час використання електронного підпису. Згідно з Регламентом роботи ЦСК "Україна" пароль до секретних ключів знає тільки Підписувач. Адміністратор реєстрації не має доступу до пароля.
При втраті пароля відновити його неможливо! У разі, якщо секретні ключі або пароль до них загублені, потрібно звернутись у сервісний центр та отримати новий електронний підпис. |
Закінчення дії кваліфікованого електронного підпису:
1. Дата закінчення КЕП вказана на сайті ЦСК "Україна" http://uakey.com.ua/:
- правому верхньому куті натисніть на кнопку пошуку;
- в пошуковому рядку введіть код ЄДРПОУ організації, відкриється перелік сертифікатів з датою початку та закінчення терміну дії.
2. Дату закінчення дії підпису можна подивитися в програмі М.Е.Doc:
- розділ "Адміністрування" - "Сертифікати";
- інформація в колонці "Закінчення дії".
3. У програмі "М.Е.Doc" за 45 днів до строку закінчення дії електронного підпису з’являється нагадування про те, що термін дії сертифікатів закінчується, з пропозицією продовжити їх на наступний період.
ЦСК "Україна" і сервісний центр з оформлення КЕП не несе відповідальності за контроль терміну закінчення дії кваліфікованого електронного підпису Підписувачів. |
Здійснення електронного документообігу з закінченим терміном дії КЕП неможливо.
В кваліфікованих сертифікатах містяться актуальні дані про підприємство і Підписувачів. Якщо інформація по підприємству або Підписувачах змінилась, треба оформити нові сертифікати, тому що кваліфікований електронний підпис стає недійсним. ЦСК "Україна" і сервісний центр з оформлення КЕП не несе відповідальності за контроль актуальності даних в сертифікатах Підписувача протягом терміну їх дії.
Перед тим, як буде завершено процес оформлення ваших КЕП, переконайтеся, що: - дані по підприємству та Підписувачах, які є в заявках на формування кваліфікованого сертифікату електронного підпису, не містять помилок; - файли секретних ключів знаходяться на вашому електронному носії (файли з розширенням .zs2) або захищеному носії; - ви зафіксували паролі, які вводили. Вони невідновні. Підписувач несе відповідальність за актуальність даних, які містяться в його сертифікатах, збереження КЕП і нерозголошення паролів. Ця інформація важлива для подальшої роботи з кваліфікованим електронним підписом. |