РОБОТА З ПРОГРАМОЮ DISCOUNT В КОНФІГУРАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ТОРГОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ДЛЯ УКРАЇНИ


1. Встановлення платформи LOPAN SOFT.
2. Робота з програмою DISCOUNT.
2.1. Налаштування параметрів роботи з програмою DISCOUNT.
2.2. Розрахунок суми дисконту і відображення її в обліку.
2.3. Відображення в обліку суми амортизації дисконту.

Програма DISCOUNT розроблена нашими програмістами для автоматичного дисконтування заборгованостей та відображення розрахованих сум в бухгалтерському обліку в конфігураціях Управління торговим підприємством для України та Управління виробничим підприємством для України.

У даній інструкції розглянуто встановлення програми DISCOUNT на прикладі конфігурації  Управління торговим підприємством для України. Для інших конфігурацій процес встановлення аналогічний.


1. Встановлення платформи LOPAN SOFT.

Для того, щоб встановити платформу LOPAN SOFT завантажте, будь ласка, ось цей файл, та розпакуйте отриманий архів "LOPAN_soft.zip".

У конфігурації Управління торговим підприємством для України виберіть, будь ласка, "Сервіс" - "Зовнішні друковані форми і обробки" - "Зовнішні обробки" та натисніть кнопку "Додати". У вікні натисніть кнопку "Замінити файл зовнішньої обробки" виберіть файл "LOPAN_soft_v1.2.epf" з того каталогу, до якого ви попередньо його зберегли, та натисніть "ОК" (Мал. 1).

Мал. 1

Зверніть увагу! 
Якщо у вас Бухгалтерія для України, редакція 1.2, для початку роботи з програмою DISCOUNT необхідно вибрати "Сервіс" - "Додаткові звіти й обробки" - "Додаткові зовнішні обробки".

Платформа LOPAN SOFT встановлена. Для роботи з програмою DISCOUNT необхідно її запустити.


2. Робота з програмою DISCOUNT.

2.1. Налаштування параметрів роботи з програмою 
DISCOUNT.

Для початку роботи з програмою DISCOUNT виберіть, будь ласка, "Сервіс" - "Додаткові звіти та обробки" - "Додаткові зовнішні обробки" та натисніть на рядок "LOPAN SOFT" подвійним кліком миші.

У вікні виберіть організацію, по якій будете працювати з програмою DISCOUNT, та натисніть кнопку "Запуск" (Мал. 2).

Мал. 2

Перед вами відкрилось робоче вікно програми DISCOUNT.


Далі перейдіть на вкладку "Налаштування" та заповніть відповідні поля, необхідні для автоматичного розрахунку і заповнення документів при перенесенні даних до BAS (Мал. 3).

Мал. 3

Зверніть увагу! 
Налаштування програми зберігаються автоматично.

Налаштування параметрів роботи завершено.


2.2. Розрахунок суми дисконту і відображення її в обліку.

Створення всіх документів в програмі DISCOUNT відбувається на вкладці "Заборгованості".
Для створення нового розрахунку дисконту за заборгованістю натисніть, будь ласка, кнопку "Створити розрахунок" (Мал. 4).

Мал. 4

У вікні, що відкрилось, вкажіть, будь ласка, показники для розрахунку: контрагент, договір, розрахунковий документ, періодичність розрахунку дисконту і його амортизації та кількість років до дати погашення заборгованості.

Зверніть увагу! Вид заборгованості, рахунок обліку і сума заповняться автоматично, даними з облікової системи, при необхідності їх можна змінити.

Після внесення усіх даних програма автоматично розрахує показники теперішньої вартості заборгованості "Сума PV"  і суму дисконту.

Далі натисніть кнопку "Відобразити в обліку дисконт і розрахувати амортизацію" (Мал. 5). Буде створений документ відображення суми дисконту в бухгалтерському обліку. В табличній частині програма розрахує суму амортизації дисконту згідно заданої періодичності.

Мал. 5

Створення документу завершено.

Всі створені документи з розрахунку дисконту зберігаються на вкладці "Заборгованості". Їх можна відібрати за періодом, контрагентом та видом заборгованості (Мал. 6).

Мал. 6


2.3. Відображення в обліку суми амортизації дисконту.

Для відображення сум амортизації дисконту по всім розрахованим заборгованостям на вкладці
"Заборгованість" натисніть, будь ласка, кнопку "Відобразити амортизацію в обліку" (Мал. 7).

Мал. 7

В наступному вікні вкажіть дату створення документу та натисніть кнопку "ОК".

В BAS буде створений документ відображення нарахованих сум амортизації.

Документи створюються згідно обраної періодичності амортизації сум дисконту.

Всі створені документи по відображенню в обліку розрахованих сум дисконту та амортизації зберігаються на вкладці "Журнал операцій".


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.

Приємної роботи.

Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону