РОБОТА З ПРОГРАМОЮ «DISCOUNT» В «BAS БУХГАЛТЕРІЯ» ТА «BAS БУХГАЛТЕРІЯ КОРП»


1. Встановлення платформи LOPAN SOFT.
2. Робота з програмою DISCOUNT.
2.1. Налаштування параметрів роботи з програмою DISCOUNT.
2.2. Розрахунок суми дисконту і відображення її в обліку.
2.3. Відображення в обліку суми амортизації дисконту.

Програма DISCOUNT розроблена нашими програмістами для автоматичного дисконтування заборгованостей та відображення розрахованих сум в бухгалтерському обліку в конфігураціях Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0, BAS Бухгалтерія та BAS Бухгалтерія КОРП.

У даній інструкції розглянуто встановлення програми DISCOUNT на прикладі конфігурації BAS Бухгалтерія. Для інших конфігурацій процес встановлення аналогічний.

1. Встановлення платформи "LOPAN SOFT".

Для того, щоб встановити платформу LOPAN SOFT завантажте, будь ласка, ось цей файл, та розпакуйте отриманий архів "LOPAN_soft.zip".

У конфігурації BAS Бухгалтерія" відкрийте, будь ласка, меню "Адміністрування" - "Друковані форми, звіти і обробки" - "Додаткові звіти й обробки" та натисніть кнопку "Створити". У вікні оберіть файл "LOPAN_soft_v2.0.epf" з того каталогу, в який ви його попередньо зберегли, та натисніть "Відкрити". Далі натисніть на посилання "Не визначено" у полі "Розміщення" (Мал. 1).

Мал. 1
У наступному вікні встановіть позначку  у пунктах "Купівлі" та "Продажі" і натисніть кнопку "ОК" (Мал. 2).

Мал. 2

Для доступу до платформи LOPAN SOFT користувачам необхідно додати права. Для цього у табличній частині вікна "Додаткова обробка (створення)" встановіть, будь ласка, курсор миші на колонці "Швидкий доступ" та натисніть кнопку . У вікні за допомогою кнопки "Додати>", перенесіть у праве вікно тих користувачів, яким буде доступна платформа, та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 3).

Мал. 3

Після заповнення усіх необхідних полів натисніть кнопку "Записати та закрити".

Платформа LOPAN SOFT встановлена. Для роботи з програмою DISCOUNT необхідно її запустити.


2. Робота з програмою DISCOUNT.

2.1. Налаштування параметрів роботи з програмою 
DISCOUNT.

Для початку роботи з програмою DISCOUNT у конфігурації BAS Бухгалтерія відкрийте, будь ласка, меню "Купівлі" або "Продажі", у розділі "Сервіс" оберіть пункт "Додаткові обробки" та натисніть кнопку "Виконати". У вікні оберіть організацію, по якій будете працювати з програмою DISCOUNT, та натисніть кнопку "Запуск" (Мал. 4).

Мал. 4

Перед вами відкрилось робоче вікно програми DISCOUNT.


Далі перейдіть на вкладку "Налаштування" та заповніть відповідні поля, необхідні для автоматичного розрахунку і заповнення документів при перенесенні даних до BAS (Мал. 5).

Мал. 5

Зверніть увагу! 
Налаштування програми зберігаються автоматично.

Налаштування параметрів роботи завершено.


2.2. Розрахунок суми дисконту і відображення її в обліку.

Створення всіх документів в програмі DISCOUNT відбувається на вкладці "Заборгованості".

Для створення нового розрахунку дисконту за заборгованістю натисніть, будь ласка, кнопку "Створити розрахунок" (Мал. 6).

Мал. 6

У вікні, що відкрилось, вкажіть, будь ласка, показники для розрахунку: контрагент, договір, розрахунковий документ, періодичність розрахунку дисконту і його амортизації та кількість років до дати погашення заборгованості.

Зверніть увагу! Вид заборгованості, рахунок обліку і сума заповняться автоматично, даними з облікової системи, при необхідності їх можна змінити.

Після внесення усіх даних програма автоматично розрахує показники теперішньої вартості заборгованості "Сума PV"  і суму дисконту.

Далі натисніть кнопку "Відобразити в обліку дисконт і розрахувати амортизацію" (Мал. 7). Буде створений документ відображення суми дисконту в бухгалтерському обліку. В табличній частині програма розрахує суму амортизації дисконту згідно заданої періодичності.

Мал. 7

Створення документу завершено.

Всі створені документи з розрахунку дисконту зберігаються на вкладці "Заборгованості". Їх можна відібрати за періодом, контрагентом та видом заборгованості (Мал. 8).

Мал. 8


2.3. Відображення в обліку суми амортизації дисконту.

Для відображення сум амортизації дисконту по всім розрахованим заборгованостям на вкладці "Заборгованість" натисніть, будь ласка, кнопку "Відобразити амортизацію в обліку" (Мал. 9).

Мал. 9

В наступному вікні вкажіть дату створення документу та натисніть кнопку "ОК".

В BAS Бухгалтерія буде створений документ відображення нарахованих сум амортизації.

Документи створюються згідно обраної періодичності амортизації сум дисконту.

Всі створені документи по відображенню в обліку розрахованих сум зберігаються на вкладці "Журнал операцій".


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.

Приємної роботи.

Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону