РОБОТА З ПРОГРАМОЮ БАНКИ.UA (ОБМІН МІЖ BAS ТА БУДЬ-ЯКИМ КЛІЄНТ-БАНКОМ УКРАЇНИ)

1. Встановлення платформи LOPAN SOFT
2. Робота з програмою БАНКИ.UA
2.1. Налаштування параметрів роботи з програмою БАНКИ.UA
2.2. Завантаження виписки з клієнт-банка.
 
Програма БАНКИ.UA розроблена нашими програмістами для автоматичного переносу виписки з будь-якого клієнт-банку України до облікової програми BAS.

Зверніть увагу!
Якщо ви змінили банк, вам не потрібно замовляти нову обробку, просто оберіть новий банк у програмі. Якщо у вас група компаній, всі ваші підприємства/ФОП зможуть працювати з будь-якими банками у рамках однієї програми, просто оберіть ліцензію на потрібну кількість організацій.

У даній інструкції розглянуто встановлення програми БАНКИ.UA на прикладі конфігурації BAS Бухгалтерія. Для інших конфігурацій процес встановлення аналогічний.


1. Встановлення платформи
LOPAN SOFT
 
Для того, щоб встановити платформу LOPAN SOFT завантажте, будь ласка, ось цей файл, та розпакуйте отриманий архів "LOPAN_soft.zip".

У конфігурації BAS Бухгалтерія відкрийте, будь ласка, меню "Адміністрування" - "Друковані форми, звіти і обробки" - "Додаткові звіти й обробки" та натисніть кнопку "Створити". У вікні оберіть файл "LOPAN_soft_v2.0.epf" з того каталогу, який ви попередньо зберегли, та натисніть "Відкрити". Далі натисніть на посилання "Не визначено" у полі "Розміщення" (Мал. 1).

Мал. 1

У наступному вікні встановіть позначку  у пункті "Розділ "Банк і каса" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 2).

Мал. 2

Для доступу до платформи LOPAN SOFT користувачам необхідно додати права. Для цього у табличній частині вікна "Додаткова обробка (створення)" встановіть, будь ласка, курсор миші на колонці "Швидкий доступ" та натисніть на кнопку . У вікні за допомогою кнопки , перенесіть у праве вікно тих користувачів, яким буде доступна платформа, та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 3).

Мал. 3

Після заповнення усіх необхідних полів натисніть кнопку "Записати і закрити".

Платформа LOPAN SOFT встановлена. Для роботи з програмою БАНКИ.UA необхідно виконати налаштування параметрів.


2. Робота з програмою БАНКИ.UA.

2.1. Налаштування параметрів роботи з програмою БАНКИ.UA.

Для початку роботи з програмою БАНКИ.UA у конфігурації BAS Бухгалтерія відкрийте, будь ласка, меню "Банк і каса", у розділі "Сервіс" оберіть пункт "Додаткові обробки" та натисніть кнопку "Виконати". У вікні оберіть організацію, по якій будете працювати з програмою БАНКИ.UA, та натисніть кнопку з назвою программи (Мал. 4).

Мал. 4

Перед вами відкрилось робоче вікно програми БАНКИ.UA.

На вкладці "Завантаження виписки" оберіть, будь ласка, банк та банківський рахунок організації, через яку будуть завантажуватися виписки. У полі "Файл виписки" вкажіть шлях до виписки, вивантажені з клієнт-банку за певний день або період. Також оберіть потрібний тип кодування (зазвичай Windows). Від цього буде залежати коректне відображення даних (Мал. 5).

Мал. 5

Потім перейдіть на вкладку "Налаштування" та заповніть відповідні поля, необхідні для автоматичного заповнення платіжних документів при перенесенні до BAS (Мал. 6).

Мал. 6
Для автоматичного заповнення платіжних документів по розрахунково-касовому обслуговуванню встановіть позначку  "Включити функцію автоматичного заповнення документів за комісією банку" та заповніть, будь ласка, відповідні поля (Мал. 7).

Зверніть увагу! Для коректного перенесення до BAS платіжних документів по розрахунково-касовому обслуговуванню в картці контрагента обов’язково повинно бути заповнено поле "Код по ЄДРПОУ" банку.

Мал. 7

Зверн
іть увагу! Налаштування програми зберігаються автоматично для кожного банківського рахунку.

Налаштування параметрів роботи завершено. Програма БАНКИ.UA готова завантажувати платіжні доручення.


2.2. Завантаження виписки з клієнт-банку.

Для завантаження виписки з клієнт-банку до BAS в програмі БАНКИ.UA на вкладці "Завантаження виписки" натисніть, будь ласка, на кнопку "Прочитати дані з файлу" (Мал. 8).

Мал. 8

У табличній частині з’являться дані, що містяться у виписці.

Зверніть увагу!
Якщо кодування було обрано неправильно, то в колонках "Призначення платежу" та "Контрагент" дані відобразяться некоректно. У такому випадку, у полі "Кодування" оберіть, будь ласка, інший варіант та натисніть кнопку "Прочитати дані з файлу" (Мал. 9).

Мал. 9


Червоним кольором у табличній частині відображаються дані, відсутні в програмі. Для автоматичного створення відсутніх відомостей натисніть кнопку "Створите незнайдене"  та в наступному вікні кнопку "Створити". У службовому повідомленні з’явиться інформація про те, що було створено.

Хороша новина! У програмі ви можете створити картки контрагентів, яких немає в BAS, заповнивши одразу всі необхідні поля актуальною і достовірною інформацією. Вам не потрібно шукати юридичну адресу, ІПН, повне найменування, телефон і e-mail контрагента.

Ця функція доступна для користувачів програми INFOBOX. INFOBOX заповнює картку даними з офіційних джерел - відкритих державних реєстрів.

Для заповнення картки контрагента у вікні "Створення незнайдених об'єктів" встановіть прапори в одній з колонок "Простий запит" або "Повний запит" і натисніть кнопку "Створити" (Рис. 10). Щоб ознайомитися з переліком даних, які будуть отримані, наведіть курсором миші на назву відповідного запиту. Більш детально з програмою INFOBOX ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Мал. 10

Також табличну частину виписки можна відкоригувати до завантаження у BAS, наприклад, змінити вид операції з "Оплата постачальнику" на "Інше списання".

Зверніть увагу! При натисканні кнопки "Прочитати дані з файлу", після того як таблична частина була відкоригована вручну, змінені дані будуть видалені і їх необхідно буде внести повторно.

Для завантаження в програму BAS платіжних доручень натисніть кнопку "Завантажити".
Завантаження виписки з клієнт-банку завершено. Для подальшої роботи з платіжними дорученнями перейдіть до меню "Банк і каса" і оберіть пункт "Банковські виписки".


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефонами:

Якщо ви в Україні - набирайте 0800750855.

Якщо ви за кордоном - пишіть чи дзвоніть нам:
+380996822560 (telegram/viber)
+380952231484 (telegram/viber)

або користуйтеся нашим ботом в telegram: @lopangroupbot

Приємної роботи!Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону