РОБОТА З ПРОГРАМОЮ ANALITIKA - УПРАВЛІНСЬКІ ЗВІТИ В БУХГАЛТЕРІЯ ДЛЯ УКРАЇНИ, РЕДАКЦІЯ 2.0, BAS БУХГАЛТЕРІЯ ТА BAS БУХГАЛТЕРІЯ КОРП


1.
Встановлення платформи LOPAN SOFT
2.

Програма ANALYTICS розроблена нашими програмістами для побудови управлінських звітів в конфігураціях Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0, BAS Бухгалтерія та BAS Бухгалтерія КОРП. За допомогою даної програми можна сформувати такі звіти: "Аналіз продажів", "Аналіз закупівель", "Валовий прибуток", "Залишки на складах за середньою", "Залишки на складах за ФІФО", "Оплата за рахунками", "Контроль собівартості". Всі звіти будуються за даними бухгалтерського обліку.

У даній інструкції розглянуто встановлення програми ANALYTICS на прикладі конфігурації BAS Бухгалтерія. Для інших конфігурацій процес встановлення аналогічний.


1. Встановлення платформи
LOPAN SOFT

Для того, щоб встановити платформу LOPAN SOFT завантажте, будь ласка, ось цей файл, та розпакуйте отриманий архів "LOPAN_soft.zip".

У конфігурації BAS Бухгалтерія відкрийте, будь ласка, меню "Адміністрування" - "Друковані форми, звіти і обробки" - "Додаткові звіти й обробки" та натисніть кнопку "Створити". У вікні оберіть файл "LOPAN_soft_v2.0.epfз того каталогу, в який ви його попередньо зберегли, та натисніть "Відкрити". Далі натисніть на посилання "Не визначено" у полі "Розміщення" (Мал. 1).

Мал. 1

У наступному вікні встановіть позначку  у пунктах "Розділ "Купівлі", "Розділ "Продажі" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 2).

Мал. 2

Для доступу до платформи LOPAN SOFT користувачам необхідно додати права. Для цього у табличній частині вікна "Додаткова обробка (створення)" встановіть, будь ласка, курсор миші на колонці "Швидкий доступ" та натисніть кнопку . У вікні за допомогою кнопки "Додати>", перенесіть у праве вікно тих користувачів, яким буде доступна платформа, та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 3).

Мал. 3

Після заповнення усіх необхідних полів натисніть кнопку "Записати та закрити".

Платформа LOPAN SOFT встановлена. Для роботи з програмою ANALYTICS необхідно її запустити.


2. Робота з програмою ANALYTICS.

Для початку роботи з програмою ANALYTICS в конфігурації Бухгалтерія 8 для України, BAS Бухгалтерія або BAS Бухгалтерія КОРП відкрийте, будь ласка, меню "Купівлі" або "Продажі", у розділі "Сервіс" виберіть пункт "Додаткові обробки" та натисніть на кнопку "Виконати". Далі натисніть кнопку "Запуск" (Мал. 4).

Мал. 4

У вікні введіть, будь ласка, ваші контактні дані та натисніть кнопку "Почати роботу" (Мал. 5).

Мал. 5

Зверніть увагу!
Ідентифікація відбувається один раз при першому відкритті програми.

Перед вами відкрилось робоче вікно програми.

За допомогою програми ANALYTICS можна сформувати наступні звіти:
  • Аналіз продажів – відображає оперативні дані про продажі в розрізі кожного контрагента та номенклатури.
  • Аналіз закупівель – показує інформацію про обсяги та вартість куплених товарів у розрізі постачальників.
  • Валовий прибуток – показує рентабельність по кожному виду номенклатури та ефективність роботи підприємства за обраний період.
  • Залишки на складах за середньою – показує залишки по конкретному складу з вказанням ціни.
  • Залишки на складах за ФІФО – показує залишки по складу та партії закупівель товарів з вказанням ціни.
  • Оплата за рахунками – показує які рахунки  покупцям були виставлені і по яким з них надійшли оплати повністю або частково і на яку суму.
  • Контроль собівартості - дозволяє перевіряти продажі на підприємстві та контролювати продажі нижче собівартості.

Зверніть увагу!
Звіти "Залишки на складах за середньою" та "Залишки на складах за ФІФО" заповнюються в залежності від методу списання запасів, вказаного в обліковій політиці підприємства.

Для формування звіту встановіть необхідний період, оберіть одну з вкладок "Валовий прибуток", "Аналіз продажів", "Аналіз закупівель" "Залишки на складах за середньою", "Залишки на складах за ФІФО", "Оплата за рахунками", "Контроль собівартості" та натисніть кнопку "Сформувати" (Мал. 6).

Мал. 6

За замовчуванням сформований звіт виведе інформацію по всій номенклатурі в розрізі кожного контрагента по всіх організаціях в інформаційних базах в конфігурації Бухгалтерія 8 для України, редакції 2.0, BAS Бухгалтерія або BAS Бухгалтерія КОРП.

Зверніть увагу! Кожен звіт має індивідуальні налаштування. При необхідності в звіті можна налаштувати групування і відбір.

Для цього перейдіть, будь ласка, на вкладку необхідного звіту та натисніть кнопку "Показати налаштування" (Мал. 7).

Мал. 7

У кожному звіті вже налаштовані типові/стандартні групування та виведені для вибору основні показники для відбору. Щоб налаштувати основний показник відбору, в блоці "Відбір", встановіть позначку  та заповніть поле "Значення" (Мал. 8).

Мал. 8

Зверніть увагу!
У колонці "Вид порівняння" доступна можливість вибору різних параметрів порівняння.

Для додавання персональних налаштувань відбору натисніть, будь ласка, кнопку "Додати новий елемент".

У новому рядку натисніть кнопку , виберіть необхідний показник з переліку доступних елементів та заповніть поле "Значення". Після завершення налаштувань натисніть кнопку "Сформувати" (Мал. 9).

Мал. 9

У блоці "Групування" налаштовується ієрархія параметрів у звіті. Для налаштувань групування необхідно, утримуючи потрібний елемент лівою кнопкою миші, перенести вгору або вниз, підпорядковуючи його іншому елементу (Мал. 10).

Мал. 10

Щоб відновити стандартні налаштування в меню "Ще" виберіть пункт "Стандартні настройки" (Мал. 11).

Мал. 11

Після завершення налаштування натисніть кнопку "Сформувати".

Для того щоб приховати вікно налаштувань звіту натисніть кнопку "Приховати налаштування".

Потрібний вам звіт сформований.


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.
Приємної роботи.


Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону