Завантаження актуальних курсів валют у програму "BAS"

1. Додавання курсів валют у довідник.
2. Завантаження інформації про курси валют через інтернет.
3. Додавання інформації про курси валют вручну.

Для відображення валютних операцій у типових конфігураціях необхідні актуальні відомості про курси валют. У даній інструкції описаний процес автоматичного завантаження курсів та додавання інформації про курси валют вручну на прикладі конфігурації "BAS Бухгалтерія".


1. Додавання курсів валют у довідник.

До інформаційної бази підприємства за замовчуванням додані наступні валюти: гривня, євро та долар. Для того щоб додати інформацію про іншу валюту запустіть, будь ласка, програму "BAS" та в меню "Довідники", у розділі "Купівлі та продажі" оберіть пункт "Валюти" (Мал. 1).

Мал. 1

У вікні довідника "Валюти" натисніть, будь ласка, кнопку "Створити" та оберіть "По класифікатору…" (Мал. 2).

Мал. 2

У наступному вікні "Підбір валют із класифікатора", оберіть необхідну валюту та натисніть кнопку "Обрати" (Мал. 3).

Мал. 3
Обрані курси валют з’являться у довіднику "Валюти".


2. 
Завантаження інформації про курс валют через інтернет.

Для коректної роботи з валютними операціями необхідно постійно підтримувати актуальність відомостей про курси валют. У програмі "BAS" існує можливість налаштувати щоденне завантаження актуальних курсів валют в автоматичному режимі.

Для налаштування щоденного завантаження курсів валют запустіть, будь ласка, програму "BAS", та у меню "Довідники", у розділі "Купівлі та продажі" оберіть пункт "Валюти". Далі відкрийте необхідну картку валюти, встановіть позначку  "завантажується з Інтернету" та натисніть кнопку "Записати та закрити" (Мал. 4).

Мал. 4

Далі у довіднику "Валюти" натисніть кнопку "Завантажити курси валют…" (Мал. 5).

Мал. 5
У наступному вікні відобразяться усі валюти, в картках яких стоїть відмітка "Завантажити з Інтернету". Для автоматичного завантаження курсів валют на поточну дату натисніть, будь ласка, кнопку "Завантажити та закрити" (Мал. 6).

Мал. 6

Далі програма запропонує зберегти зміни, натисніть, будь ласка, кнопку "Так". Курси валют завантажаться по всім обраним валютам на поточну дату.

Для того щоб курси валют надалі завантажувалися автоматично необхідно налаштувати розклад. Для цього у меню "Адміністрування", в розділі "Обслуговування" - "Регламентні операції" оберіть, будь ласка, пункт "Регламентні й фонові завдання" (Мал. 7).

Мал. 7

У наступному вікні в табличній частині відкрийте налаштування "Завантаження курсів валют" подвійним кліком миші. Далі встановіть відмітку  "Включене" і натисніть посилання "Розклад" (Мал. 8).

Мал. 8

За замовчуванням розклад налаштований, курси валют будуть завантажуватися щодня один раз з 08:15:00. При необхідності розклад можна змінити, для цього у вікні "Розклад" задайте параметри, за якими будуть завантажуватися курси валют (Мал. 9):

  • на вкладці "Загальні" вказується дата початку та завершення завдання і режим повтору;
  • на вкладці "Денний" вказується денний розклад завдання;
  • на вкладці "Тижневий" вказується тижневий розклад завдання;
  • на вкладці "Місячний" вказується місячний розклад завдання.


Мал. 9

Після налаштування натисніть кнопку "ОК", а потім "Записати і закрити".

Автоматичне завантаження курсів налаштоване. Надалі актуальні курси валют завантажуватимуться за розкладом.


3. Додавання інформації про курси валют вручну.

У конфігурації є можливість встановлювати або редагувати курси валют вручну. Для цього, відкрийте, будь ласка, карточку валюти та перейдіть за посиланням "Курси валют" (Мал. 10).

Мал. 10

У наступному вікні натисніть кнопку "Створити", далі заповніть поля: "Дата курсу", "Курс", "Кратність" та натисніть кнопку "Записати та закрити" (Мал. 11).

Мал. 11

У полі "Курс" вводиться кількість національної валюти (гривень), що відповідає кількості одиниць іноземної валюти, зазначених у полі "Кратність". (Наприклад, якщо "Кратність" дорівнює 100, то у полі "Курс" вводиться кількість гривень за 100 одиниць національної валюти).

При необхідності дані про курс валют можна змінити. Для цього оберіть дату, на яку необхідно змінити курс, подвійним кліком миші відкрийте запис та внесіть зміни.

Курси валют встановлені. Програма "BAS" готова до початку роботи з валютними операціями.


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.

Приємної роботи.

Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону