Встановлення програми "BAS" та створення інформаційної бази

1. Встановлення платформи "BAF".
2. Встановлення конфігурації на прикладі "BAS Бухгалтерія".
3. Створення нової інформаційної бази.

До складу програмного продукту "BAS" входить технологічна платформа "BAF" та конфігурації, розроблені на її підставі. Технологічна платформа – це основа, яка необхідна для роботи будь-якої конфігурації. Саме з платформи починається процес встановлення програми. У свою чергу конфігурації включають у себе функції, що визначають особливості роботи з програмою для користувача (автоматизація процесів бухгалтерського, податкового та управлінського обліку на підприємстві).

Залежно від того, які бізнес-процеси будуть автоматизовані на підприємстві, виділяють наступні види конфігурацій:

  • "BAS Бухгалтерія";
  • "BAS ERP";
  • "BAS Комплексне управління підприємством";
  • "BAS Управління торгівлею";
  • "BAS Роздрібна торгівля".

У даній інструкції розглянуто встановлення програми "BAS" на прикладі конфігурації "BAS Бухгалтерія". Для інших конфігурацій процес встановлення аналогічний.


1. Встановлення платформи "
BAF".

Встановлення платформи "BAF" можна здійснити з файлу дистрибутива, який необхідно попередньо завантажити з сайту з оновленням програм, використовуючи свій "Логін" та "Пароль" для входу.

Для встановлення платформи "BAF" відкрийте, будь ласка, папку з інсталяцією та запустіть файл "setup.exe" (Мал. 1).

Мал. 1

У вікні привітання програми натисніть кнопку "Далі" для продовження встановлення (Мал. 2).

Мал. 2

Далі необхідно обрати компоненти програми, які будуть встановлені на ваш комп’ютер. Основні компоненти вказані за замовчуванням, при необхідності дані можна змінити. Для продовження встановлення натисніть кнопку "Далі" (Мал. 3).

Мал. 3

У наступному вікні виберіть мову інтерфейсу платформи "BAF", яку буде встановлено за замовчуванням, та натисніть кнопку "Далі" (Мал. 4). 

Мал. 4

Програма готова до встановлення, натисніть кнопку "Встановити".
 
Далі необхідно обрати спосіб встановлення захисту програмного продукту "BAS".

В "BAS" захист продукту може бути надано як на програмному, так і на апаратному рівні (у вигляді USB-ключів).

Програмний захист – це файл, який містить у зашифрованому вигляді параметри ліцензії на "BAF" (програмний пін-код), а також параметри комп’ютера, на якому використовується програма.
Апаратний захист – USB-ключ, який є основою системи захисту "BAF" від нелегального копіювання. Без нього програма працювати не буде.

Якщо ви використовуєте програмний захист (пін-код), у наступному вікні зніміть, будь ласка, відмітки у пунктах "Встановити драйвер захисту" та "Відключити можливості апаратних ключів захисту (рекомендується), які не використовуються BAF" та натисніть кнопку "Далі". Почнеться процес встановлення платформи (Мал. 5).

Мал. 5

Якщо ви використовуєте апаратний захист для роботи з програмою (USB-ключ), залиште відмітку у пункті "Встановити драйвер захисту" та натисніть кнопку "Далі".

У такому разі програма повідомить про результати встановлення драйвера у додатковому вікні, натисніть кнопку "ОК" для продовження встановлення (Мал. 6).

Мал. 6

Після повідомлення про завершення встановлення платформи зніміть, будь ласка, відмітку "Відкрити файл Readme" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 7).

Мал. 7

Встановлення платформи "BAF" завершено. Далі необхідно встановити конфігурацію.


2.
Встановлення конфігурації на прикладі "BAS Бухгалтерія".

Для встановлення конфігурації "BAS Бухгалтерія" запустіть, будь ласка, файл setup.exe (посилання на яке ви отримали у листі від фахівця нашої компанії) та у вікні помічника натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 8).

Мал. 8

У вікні "Встановлення конфігурації" вказано шлях, по якому буде встановлений шаблон конфігурації "BAS Бухгалтерія". Рекомендується залишити значення за замовчуванням. Натисніть кнопку "Наступна" для продовження встановлення (Мал. 9).

Мал. 9

Після повідомлення про закінчення встановлення конфігурації зніміть відмітку "Відкрити опис поставки" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 10).

Мал. 10

Встановлення конфігурації завершено.


3. Створення нової інформаційної бази.

В інформаційній базі зберігаються дані по усім довідникам, документам, сформованим звітам, тобто уся інформація, яка використовується для обліку на підприємстві. Для створення інформаційної бази вашого підприємства запустіть, будь ласка, програму подвійним кліком миші (ярлик на робочому столі ). У вікні натисніть кнопку "Так" (Мал. 11).


Мал. 11

У наступному вікні виберіть пункт "Створення нової інформаційної бази" та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 12).

Мал. 12

Відкриється перелік встановлених шаблонів конфігурацій. У кожному шаблоні доступні наступні варіанти:

  • Порожня конфігурація (ім’я конфігурації та версія);
  • Демонстраційна конфігурація з прикладами заповнених документів.

Виберіть, будь ласка, шаблон з порожньою конфігурацією "BAS Бухгалтерія" та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 13).

Мал. 13

Вкажіть назву інформаційної бази, яка буде відображатися у переліку баз даних при вході у програму, та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 14).

Мал. 14

У наступному вікні необхідно вказати шлях для розміщення бази даних.

За замовчуванням у програмі вказано шлях "C:\Users\User\Documents\NetHelp\BASAccounting". Рекомендується створити окрему папку для розміщення бази даних на іншому робочому диску (наприклад, диск D). Вкажіть шлях до створеної папки та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 15).

Мал. 15

Залиште налаштування параметрів запуску інформаційної бази за замовчуванням та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 16).

Мал. 16

У вікні "Запуск BAF" буде розміщена створена інформаційна база (у даному прикладі назва бази "BAS Бухгалтерія"). Для її відкриття натисніть кнопку "BAF" (Мал. 17).

Мал. 17

Інформаційна база створена та готова до введення даних.


Шановний бухгалтер
! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.

Приємної роботи.

Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону