Автоматичне оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації за допомогою сервісу "RDI Service"

1. Підключення сервісу "RDI Service".
2. Налаштування використання сервісу "RDI Service".
2.1. Права для налаштування і завантаження даних сервісу "RDI Service".
2.2. Додаткові налаштування сервісу "RDI Service".
3. Варіанти завантаження даних сервісу "RDI Service".
3.1. Автоматичне завантаження даних.
3.2. Ручне завантаження даних.
 
RDI Service – сервіс для автоматичного оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації в типових конфігураціях. Такої як:

 • регламентована інформація про ставки податків і зборів;
 • індексів інфляції;
 • курсів валют;
 • класифікатор банків;
 • класифікатор професій;
 • класифікатор КОАТУУ;
 • класифікатор УКТЗЕД;
 • класифікатор ДКПП;
 • класифікатор підстав звільнення за КЗПП.

За допомогою "RDI Service" можна переглянути новини з сайту ІТС та календар бухгалтера безпосередньо з інтерфейсу програми.
У цій інструкції розглянуто процес роботи з сервісом "RDI Service" на прикладі конфігурації "BAS Бухгалтерія". Для інших конфігурацій процес автоматичного оновлення аналогічний.


1. Підключення сервісу "RDI Service".

Для підключення доступу до сервісу "RDI Service" запустіть, будь ласка, програму у режимі "BAF" та в меню "Адміністрування", розділі "Інтернет підтримка та сервіси" оберіть пункт "Настройка Інтернет-підтримки" та натисніть кнопку "Підключити" (Мал. 1).

Мал. 1

Зверніть увагу!
Якщо у вас "BAS ERP", "BAS Управління торгівлею" та "BAS Комплексне управління підприємством", для підключення доступу до сервісу "RDI Service" необхідно вибрати в меню "НДІ і адміністрування", розділ "Інтернет-підтримка".

У наступному вікні введіть логін та пароль до сервісів ІТС у відповідні поля і натисніть кнопку "Увійти" (Мал. 2).

Мал. 2

При успішному підключенні до Порталу ІТС логін і пароль будуть збережені в програмі та у  формі "Настройка Інтернет-підтримки" буде виведена інформація про підключення для користувача (Мал. 3).

Мал. 3
Доступу до сервісу "RDI Service" підключено.


2. Налаштування використання сервісу "RDI Service".

2.1. Права для налаштування і завантаження даних сервісу "RDI Service".

За замовчуванням права для налаштування і завантаження даних сервісу "RDI Service" доступні користувачам з повними правами.

Для надання такої можливості окремим користувачам необхідно створити новий профіль груп доступу та зазначити ролі:

 • "Право запуску сервісів RDI" (для надання права завантаження даних з сервісу);
 • "Право настройки RDI" (для надання права здійснювати настройки сервісу).

Всім іншим користувачам надаються базові права (тільки для читання).

Для цього в меню "Адміністрування" розділі "Настройки користувачів і прав" оберіть, будь ласка, "Групи доступу" та натисніть посилання "Профілі груп доступу" (Мал. 4)

Мал. 4

Далі скопіюйте існуючий профіль групи, внесіть зміни в поле "Найменування", встановіть відмітки в ролях "Право запуску сервісів RDI" та/або "Право налаштування RDI" та натисніть кнопку "Записати і закрити" (Мал. 5).

Мал. 5

Після цього в меню "Адміністрування" розділі "Настройки користувачів і прав" перейдіть, будь ласка, за посиланням "Користувачі". У наступному вікні оберіть користувача з обмеженими правами та натисніть кнопку "Права доступу" (Мал. 6).

Мал. 6

У вікні, що відкрилося, встановіть відмітку  біля знову створеного профілю користувача і натисніть кнопку "Записати" (Мал. 7).

Мал. 7

Права для завантаження даних сервісу "RDI Service" налаштовані.

 
2.2. Додаткові налаштування сервісу "RDI Service".

За замовченням всі додаткові налаштування увімкнені. Однак є можливість зробити індивідуальні налаштування для інформаційної бази. Для цього в меню "Адміністрування", розділі "Інтернет-підтримка та сервіси", групі "Настройки RDI Service" натисніть, будь ласка, посилання "Розширені настройки" (Мал. 8).

Мал. 8

В наступному вікні є можливість відключити автоматичне завантаження всього розділу або деяких величин/класифікаторів, завантаження даних яких не треба. Для цього зніміть відмітку  в блоці "Автоматичне завантаженні" або в табличній частині "Настройки по розділах" з відповідної вкладки (Мал. 9).

Мал. 9

Зверніть увагу!
Для автоматичного завантаження курсів валют за допомогою сервісу в картці певної валюти слід встановити відмітку  "Завантажується з Інтернету".

Щоб завантажувались новини з сайту ІТС та календар бухгалтера безпосередньо в інтерфейс програми встановіть, будь ласка, відмітку "Відкривати новини і календар" у блоці "При запуску програми" (Мал. 10).

Мал. 10

Всі налаштування сервісу "RDI Service" виконані.

 
3. Варіанти завантаження даних сервісу "RDI Service".

3.1. Автоматичне завантаження даних.

Автоматичне завантаження нормативно-довідкової інформації виконується за допомогою регламентного завдання.

Для цього в меню "Адміністрування", розділі "Інтернет-підтримка та сервіси", групі "Настройки RDI Service" натисніть, будь ласка, посилання "Настроїти регламентне завдання" (Мал. 11).

Мал. 11

В наступному вікні встановіть відмітку  "Включене" і натисніть посилання "Розклад". За замовчанням розклад налаштований, автоматичне завантаження даних виконується щодня один раз з 08:15:00. При необхідності розклад можна змінити, для цього у вікні "Розклад" задайте необхідні параметри у відповідних вкладках (Мал. 12):

 • на вкладці "Загальні" вказується дата початку та завершення завдання і режим повтору;
 • на вкладці "Денний" вказується денний розклад завдання;
 • на вкладці "Тижневий" вказується тижневий розклад завдання;
 • на вкладці "Місячний" вказується місячний розклад завдання.

Мал. 12

Після налаштування натисніть кнопку "ОК", а потім "Записати і закрити". Налаштування регламентного завдання завершено. Надалі, згідно розкладу, буде оновлюватися нормативно-довідкова інформація.


3.2. Ручне завантаження даних.

Ручне завантаження нормативно-довідкової інформації виконується за допомогою обробки "Запуск завантаження RDI".

Для цього в меню "Адміністрування", групі "Сервіс" натисніть, будь ласка, "Запуск завантаження RDI". В наступному вікні натисніть кнопку "Запустити у фоні" (Мал. 13).

Мал. 13

Далі виконується процес завантаження нормативно-довідкової інформації, під час якого можна виконувати інші операції в конфігурації.

Зверніть увагу! Є можливість завантажити курси валют за довільний період, однак на даний момент максимальний період обмежений 30 добами. Дані для завантаженні доступні з 1 січня 2018 року.

Для цього в меню "Адміністрування", групі "Сервіс" натисніть, будь ласка, "Завантаження курсів валют RDI".

В наступному вікні введіть необхідний період та натисніть кнопку "Завантажити курси у фоні" (Мал. 14).

Мал. 14

Далі виконується процес завантаження курсів валют за вказаний період, під час якого можна виконувати інші операції в конфігурації.

Нормативно-довідкова інформація оновлена, програма "BAS" готова до подальшої роботи.


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.

Приємної роботи.

Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону