Встановлення програми "1С:Підприємство" та створення інформаційної бази

1. Встановлення платформи "1С:Підприємство"
2. Встановлення конфігурації на прикладі "Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0".
3. Створення нової інформаційної бази.

До складу програмного продукту "1С:Підприємство" входить технологічна платформа "1С:Підприємство" та конфігурації, розроблені на її основі. Технологічна платформа необхідна для роботи будь-якої конфігурації. Саме з платформи починається процес встановлення програми. У свою чергу, конфігурації включають у себе функції, що визначають особливості роботи з програмою для користувача (автоматизація процесів бухгалтерського, податкового та управлінського обліку на підприємстві).

Залежно від того, які бізнес-процеси будуть автоматизовані на підприємстві, виділяють наступні види конфігурацій:

  • "Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0";
  • "Управління торгівлею для України";
  • "Управління торговим підприємством для України";
  • "Зарплата і Управління Персоналом для України";
  • "Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України";
  • "Управління невеликою фірмою для України".

У даній інструкції розглянуто встановлення програми "1С:Підприємство" на прикладі конфігурації "Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0". Для інших конфігурацій процес встановлення аналогічний.

 
1. Встановлення платформи "1С:Підприємство".

Встановлення платформи "1С:Підприємство" можна здійснити двома способами:

  • встановлення програми з диска;
  • встановлення програми  з дистрибутива.

У даній інструкції розглянуто варіант встановлення з файлу дистрибутива, який необхідно попередньо завантажити з сайту оновлення програми, використовуючи свій "Логін" та "Пароль" для входу.

Для встановлення платформи "1С:Підприємство" відкрийте, будь ласка, папку з інсталяцією та запустіть файл "setup.exe" (Мал. 1).

Мал. 1

У вікні вітання програми натисніть кнопку "Далі" для продовження встановлення (Мал. 2).

Мал. 2

Далі необхідно обрати компоненти програми, які будуть встановлені на ваш комп’ютер. Основні компоненти вказані за замовчуванням, при необхідності дані можна змінити. Для продовження встановлення натисніть кнопку "Далі" (Мал. 3).

Мал. 3

У наступному вікні виберіть мову інтерфейсу платформи "1С:Підприємство", яку буде встановлено за замовчуванням, та натисніть кнопку "Далі" (Мал. 4).

Мал. 4

Програма готова до встановлення, натисніть кнопку "Встановити".
Далі необхідно обрати спосіб встановлення захисту програмного продукту "1С:Підприємство".

В "1С:Підприємство" захист продукту може бути надано як на програмному, так і на апаратному рівні (у вигляді USB-ключів).

Програмний захист – це файл, який містить в зашифрованому вигляді параметри ліцензії на "1С:Підприємство" (програмний пін-код), а також параметри комп’ютера, на якому використовується програма.

Апаратний захист – USB-ключ, який є основою системи захисту "1С:Підприємство" від нелегального копіювання. Без нього програма працювати не буде.

Якщо ви використовуєте програмний захист (пін-код), у наступному вікні зніміть, будь ласка, відмітки у пунктах "Встановити драйвер захисту" та "Відключити можливості апаратних ключів захисту, що не використовуються 1С: Підприємством (рекомендується)" та натисніть кнопку "Далі". Почнеться процес встановлення платформи (Мал. 5).

Мал. 5

Якщо ви використовуєте апаратний захист для роботи з програмою (USB-ключ), залиште відмітку у пункті "Встановити драйвер захисту" та натисніть кнопку "Далі".

У такому разі програма повідомить про результати встановлення драйвера у додатковому вікні, натисніть кнопку "ОК" для продовження встановлення (Мал. 6).

Мал. 6

Після повідомлення про завершення встановлення платформи зніміть, будь ласка, відмітку
"Відкрити файл Readme" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 7).

Мал. 6

Встановлення платформи "1С:Підприємство" завершено. Далі необхідно встановити конфігурацію.


2. Встановлення конфігурації на прикладі "Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0".

Для встановлення конфігурації
"Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0" запустіть, будь ласка, файл setup.exe (посилання на цей файл ви отримали у листі від фахівця нашої компанії) та у вікні помічника натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 8).

Мал. 8

У вікні "Встановлення конфігурації" вказано шлях, по якому буде встановлений шаблон конфігурації "Бухгалтерія 8 для України, редакція 2.0". Рекомендується залишити значення за замовчуванням. Натисніть кнопку "Наступна" для продовження встановлення (Мал. 9).

Мал. 9

Після повідомлення про закінчення встановлення конфігурації зніміть відмітку "Відкрити опис поставки" та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 10).

Мал. 10

Встановлення конфігурації завершено.


3.
Створення нової інформаційної бази.

В інформаційній базі зберігаються дані по всім довідникам, документам, сформованим звітам, тобто уся інформація, яка використовується для обліку на підприємстві. Для створення інформаційної бази вашого підприємства запустіть, будь ласка, програму подвійним кліком миші (ярлик на робочому столі
). У вікні натисніть кнопку "Так" (Мал. 11).


Мал. 11

У наступному вікні виберіть пункт "Створення нової інформаційної бази" та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 12).

Мал. 12

Відкриється перелік встановлених шаблонів конфігурацій. У кожному шаблоні доступні наступні варіанти:

  • Порожня конфігурація (ім’я конфігурації та версія);
  • Демонстраційна конфігурація з прикладами заповнених документів.

Виберіть, будь ласка, шаблон з порожньою конфігурацією "Бухгалтерія для України" та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 13).

Мал. 13

Вкажіть назву інформаційної бази, яка буде відображатися у переліку баз даних при вході у програму, та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 14).

Мал. 14

У наступному вікні необхідно вказати шлях для розміщення бази даних. За замовчуванням у програмі вказано шлях "C:\Users\User\Documents\1C\Molenari\AccountingUkr". Рекомендується створити окрему папку для розміщення бази даних на іншому робочому диску (наприклад, диск D). Вкажіть шлях до створеної папки та натисніть кнопку "Наступна" (Мал. 15).

Мал. 15

Залиште налаштування параметрів запуску інформаційної бази за замовчуванням та натисніть кнопку "ОК" (Мал. 16).

Мал. 16

У вікні "Запуск 1С:Підприємство" буде розміщена створена інформаційна база (у даному прикладі назва бази "Бухгалтерія для України"). Для її відкриття натисніть кнопку "1С:Підприємство" (Мал. 17).

Мал. 17

Інформаційна база створена та готова до введення даних.


Шановний бухгалтер! Всі додаткові питання стосовно інструкції ви можете задати за телефоном нашої гарячої лінії техпідтримки 0 800 750 855 безкоштовно з мобільного по Україні.
Приємної роботи.

Зв'язок
з гарячою лінією

Чекайте, будь ласка, дзвінок на ваш мобільний телефон

00хв: 30сек

Для миттєвого зв'язку з гарячою лінією введіть, будь ласка, свій номер мобільного телефону